22 lutego 2009

EKOLOGIA W 20R


Nie wszyscy z Was wiedzą, ale w Twenty Rockers staramy się być proekologiczni.
Jeszcze nie wszystkie nasze zamierzenia w tym kierunku zostały zrealizowane, ale się staramy. I tak w ten oto sposób w piecu nie palimy śmieci, sztucznych tworzyw itp., lecz preferujemy zestaw:

zużyty papier (zapisane arkusze, reklamy supermarketów czy zasmarkane chusteczki do nosa ;)
drewno (niepotrzebne odpady – ścinki z tartaku), które ręcznie tniemy i rąbiemy
węgiel kamienny (na pewno nie raz widzieliście jak go taszczymy z dołu)

Staramy się też segregować śmieci. Papiery i kartony na rozpałkę do pieca, organiczne na rozkład, popiół do przesiewu i powtórnego przepalenia itd.
Pragniemy, byście odrobinę nam w tym wszystkim pomogli. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco: codziennie jest kilka treningów, kilka grup. Dziennie ok. 45 – 60 osób. Po pierwszych zajęciach mamy np. 4 butelki w koszu i już brakuje w nim miejsca. Albo musimy co chwila opróżniać kosz, albo zgniatać butelki za Was. Trochę nużące, więc mamy prośbę, byście każdą butelkę przed wyrzuceniem do kosza dokładnie zgnietli. Prosta i niewymagająca wielkiego wysiłku czynność, a bardzo nam ułatwi życie.
Da radę?

Keep the planet clean!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Tak damy radę"-jak to mówiła ekipa Boba Budowniczego :D

Tak jakby palenie węglem kamiennym to nie zbyt ekologicznie, no ale wiadomo :D elektrowni jądrowej i innych wiatraków to my jeszcze nie mamy. Ale super pomysł. Trza wychowywać młodzież. I w tym sęk, że poprzez taką zajawkę jak taniec, organizatorzy mogą przekazać swoje spojrzenie na świat i swoje przekonania informując np. jak ratują planetę. Brawo :D

Anonimowy pisze...

Hym... A może dodatkowo pójść do warzywniaka po kartony i podział na - papier, plastik szkło? Byłoby jeszcze fajniej ^^ i nie musielibyście segregować tych chusteczek bo to niehigieniczne :)

Ale zło trzeba zgniatać w zarodku tak więc zacznijmy promować gniecenie butelek (uważać tylko na szklane bo będzie kłopot ;P)

Anonimowy pisze...

u Ariela na blogu też wyskakuje wirus/robak z jego strony ;// ;]