20 stycznia 2009

WARSZTATY Z TAŃCA BRZUCHA


Na filmie: Dominika Suchecka z zespołu Bellycious

Pragniemy przedstawić Wam coś, czego jeszcze w naszym miecie nie było! Przed Wami arabski taniec brzucha!
Organizujemy warsztaty dla grupy początkującej (szczegóły poniżej). Warsztaty planujemy robić co kilka tygodni, i liczymy, że w przyszłości doprowadzi to do utworzenia regularnej grupy zajęciowej w Twenty Rockers.

TERMIN:
14 i 15 lutego 2009

ROZKŁAD ZAJĘĆ

Sobota:
11:00 - 12:30
17:00 - 18:30
Niedziela:
11:00 - 12:30

KOSZT:
60 pln

ZAPISY:

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Mailowo: zapisy@twenty.pl
Telefonicznie: 503 132 969

W każdym przypadku prosimy o podanie następujących danych:
imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, adres e mail oraz grupę w której chcesz ćwiczyć.
Po zgłoszeniu otrzymasz maila z potwierdzeniem i dalszymi informacjami dotyczącymi zapisów.

PROWADZĄCA:
Ania Oksiuta

Tańczy od kilku lat. Zaczynała jako uczennica Jasmin Mazloum-prekursorki tego tańca w Polsce. Jasmin doceniła jej temperament taneczny i wprowadziła do swojej rewii tanecznej. Z pozostałymi dziewczynami z Bellycious występowała w różnych miejscach w Polsce na imprezach tanecznych, kulturalnych i firmowych. U Jasmin również rozpoczęła kurs instruktorski jako jej asystentka w szkole tańca Riviera. Od 2007 uczy tańca orientalnego. Pracowała jako instruktor w szkole tańca Riviera w Warszawie, w klubach fitness Holmes Places i Shape, a obecnie w szkole tańca orientalnego Orientmania. Swoje umiejętności doskonali na warsztatach zagranicznych instruktorów (Elwira Janitzky , Beata i Horacio Cifuentes, Ehab Atia, Munique Neith, Tamlyn Dallal i innych). Obecnie główne inspiracje i technike taneczną czerpie u Dominiki Sucheckiej. Występuje w zespole jak i solo. Tańczyła w warszawskich klubach (Marakesh, Opera, Opium, Bazar itd), na imprezach plenerowych (min. na Lądeckim Lecie Baletowym 2006, Warszawskim Street Party 2008), w programach tv (Podróże z żartem, Europa da się lubić, Serwis tv, Niania). Szukała też inspiracji w innych technikach tanecznych, a w szczególności zafascynowało ją tango argentyńskie.

„Zawodowo zajmuję się architekturą, a taniec jest dla mnie relaksem, przez to staram się cały czas podchodzić do tańca jak do pasji, a nie zawodu. Dzięki temu czerpię z tego jeszcze większą przyjemność. Pociąga mnie folklor w szerokim znaczeniu tego słowa, od sztuki, przez ornament, muzykę, po taniec. Staram się wiec nie ograniczać tylko do kultury arabskiej, ale jestem otwarta na orientalizm szeroko rozumiany – klimaty bałkańskie, cygańskie, indyjskie są dla mnie inspiracją. Mimo, że ten taniec powstał w zupeŁnie innej kulturze to jest mi bliski bo wyszedł od kobiet. Kobiecość drzemie również w europejkach tylko trzeba ją z siebie wydobyć. Taniec orientalny jest tajemniczy, kokieteryjny i radosny, a taka powinna być kobietą.”


Technika:
"Ar-raqs ash-sharqi" można przetłumaczyć jako "taniec orientalny" w Europie nazywany tańcem brzucha lub tańcem arabskim. Narodził się w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dziś jest techniką taneczną, opartą głównie na ruchach bioder i klatki piersiowej, tańczoną w rytmach orientalnej muzyki. Taniec przeznaczony głównie dla kobiet, chociaż tańczony również przez mężczyzn. Na jego formę wpływają inne techiniki taneczne dzięki czemu ma różne oblicza od klasycznego tańca egipskiego, przez folklor, mroczny tribal, kokieteryjne beledii, aż po fuzje z innymi stylami. Taniec wyzwalający kobiecość, która w nas drzemie.

Warsztaty dla początkujących
Program warsztatów przeznaczony jest dla osób, które z tańcem nie miały do czynienia jak i dla tych co tańczą, a chciałyby poznać nową technikę. Nauczymy się kilku podstawowych ruchów biodrami i klatką piersiową oraz podstaw izolacji. Wszystko to złączymy w choreografi do muzyki nazywanej popem arabskim .

Stroj na zajecia:
Włóż wygodne spodnie dresowe, krótki top odsłaniajacy brzuch lub bluzka którą można podwinąć. Tanczymy boso lub w skarpetkach albo baletkach. Dla klimatu mile widziana chusta na biodra.

Na filmie poniżej:
Prezentujemy taniec w wykonaniu najlepszych tancerek na świecie z Bellydance Superstars.

Brak komentarzy: